مراسم افتتاحیه کلینیک صنعت ومعدن سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه شهداء آذربایجان غربی برگزار شد.

مراسم افتتاحیه کلینیک صنعت ومعدن سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه شهداء استان درمحل شهرک صنعتی فاز ۱ برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی موج نو، این مراسم صبح امروز (سه شنبه)

۴ آذر ۱۳۹۴
بازدید 10,110 views
کد خبر : 23

مراسم افتتاحیه کلینیک صنعت ومعدن سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه شهداء استان درمحل شهرک صنعتی فاز ۱ برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی موج نو، این مراسم صبح امروز (سه شنبه) در کارخانه سرین شهد آذربایجان در شهرک صنعتی فاز ۱، با حضورمعاون برنامه ریزی استانداری وجمعی ازمسوولین سپاه شهدا ،مسولین بسیج مهندسین،صاحبان صنایع برگزار شد.

معاون برنامه ریزی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور، گفت: واحدهای دارای مشکل در سطح استان عارضه یابی می شوند و در اثر فعال سازی کارخانجات نیمه فعال و راکد هجده هزار فرصت شغلی ایجاد می گردد و اگر طرح های نیمه تمام با پیشرفت ۶۰درصدی فعال شوند بیست وهشت هزارشغل ایجاد می شود.

کهوریان افزود: وچون بسیج مدرسه عشق است و بسیجیان فعالیت های عاشقانه ای دارند مطمئن هستیم که این امر به سرمنزل مقصودخواهد رسید.

در ادامه این مراسم معاون هماهنگ کننده سپاه شهداء آذربایجان غربی گفت: در ۳۵ عرصه، بسیج سازندگی فعالیت دارد که ۱۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد شده است.

سرهنگ جلیلی وحیدی افزود: بسیج مهندسین می تواند با همکاری و تفاهم مسوولین استانی پایه رشد و توسعه صنعت استان باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: بحث اقتصاد مقاومتی سر آغاز جریان رو به رشد در جهت عمران و آبادانی  اقتصادی کشور است.و با هماهنگی در تمام امور می توانیم به فرمایشات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم.

جعفر صادق اسکندری اظهار کرد: ۱۰ طرح در نظر گرفته شده که به کمک آن می توان واحد های تولیدی غیر فعال یا نا کارآمدرادوباره احیا کرد وو قابل بهره برداری نمود.

مهندس ناصر پوراسد مسول کلینیک صنعت ومعدن در مراسم افتتاحیه کلینیک صنعت ومعدن سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه شهداءآذربایجان غربی یکی از علل ورود بسیج به عرصه کمک به صنعت و اقتصاد کشور را اینگونه بیان کردند : مقام معظم رهبری از سال ۱۳۷۳ تاکنون سال ها را به اسامی مختلفی نام گذاری کرده اندولی در هیچکدام از سالها به این مطلب که چگونه می توان به آن شعارها جامه عمل پوشانید اشاره ای نکرده اند ولی امسال را به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی خواندند یعنی اقتصاد و فرهنگ با ابزار عزم ملی و مدیریت جهادی محقق خواهد شد ، و نماد عزم ملی نیز بسیج است.

پوراسداضافه کرد که در این راستا و پس از دریافت دستورالعمل تاسیس کلینیک صنعت و معدن جلساتی جهت چگونگی اجرایی نمودن و راه اندازی آن در سازمان بسیج مهندسین برگزار کردیم و اولویت کاری خود را راه اندازی واحدهای صنعتی غیر فعال قرار دادیم. از مرداد ماه سال جاری مکاتباتی با ادارات و سازمانهای مختلف جهت معرفی کلینیک و تبیین اهداف آن تشکیل داده و اطلاعات واحدهای صنعتی غیرفعال و راکد را جهت عارضه یابی و راه اندازی آنها دریافت کردیم.در طی بررسی های اطلاعات دریافتی محضر ریاست محترم سازمان صنعت ، معدن و تجارت آذربایجان غربی ، مهندس اسکندری و مشاورین محترم استاندار بالاخص جناب مهندس فائزی و مدیران و سرپرستان تعدادی از ادارات مرتبط با موضوع صنعت و معدن رسیدیم.ایشان در ادامه فرمودند علت اینکه فعال کردن واحدها ی غیر فعال را در اولویت کاری خود قرار دادیم این بود که این واحد ها پتانسیل این را داشتند که سریع تر راه اندازی شده و به چرخه اقتصادو اشتغال استان کمک کنند،ما اطلاعات مختلفی را از سازمان های مختلف جمع آوری کردیم وآنهارا جمع بندی نمودیم. وباهم ادغام کردیم تا اطلاعات کاملی از واحدهای صنعتی در اختیار داشته باشیم .ایشان در پایان سخنان خود اذعان کردند که بیش از هفت هزارمهندس بسیجی با مدارج علمی مختلف عضو بسیج مهندسین می باشند که آنهارا در کمیته های مختلف دسته بندی کردیم تا با یک پتانسیل علمی و تخصصی قوی قرار است فعالیت نماییم.

در ادامه رحیم طریقت نماینده صاحبان صنایع استان گفت: کارخانجات مختلف در سطح استان وجود دارد که دارای مشکلاتی هستند که این مشکلات زاییده خود واحدهای تولیدی نیست و این مشکلات خارج از اراده  آنهاست.وی گفت:از بسیج مهندسین درخواست کردیم همانگونه که در زمان هشت سال دفاع فعالیت داشته اند به همان صورت وارد عرصه شوندوواحدهای تولیدی را از رکود نجات دهند تا مسولان واحدهای صنعتی پادر رکاب برای اقتصاد کشور فعالیت نمایند.

طریقت در پایان گفت:به نمایندگی از واحد های تولیدی تقاضامندم واحدهای تولیدی را دریابیدتا به منویات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات
نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد

نظرسنجی
طراحی و اجرا :  آذرتاب عالم آرا