برگزاری مراسم اعلان عزای موکب عزاداران امام سجاد(ع) با مداحی حاج مهدی خادم آذریان با حضور جمعی از مسئولین سابق و فعلی

عزاداری عاشقان حسینی شب گذشته با مداحی یکی از مداحان نامی اهل بیت (ع)، حاج مهدی خادم آذریان برگزار شد. این مراسم که در محل حسینیه موکب عزاداران امام سجاد (ع) واقع

۲۴ مهر ۱۳۹۴
بازدید 4,489 views
کد خبر : 16

عزاداری عاشقان حسینی شب گذشته با مداحی یکی از مداحان نامی اهل بیت (ع)، حاج مهدی خادم آذریان برگزار شد.

این مراسم که در محل حسینیه موکب عزاداران امام سجاد (ع) واقع در ارومیه، کوی مهندسین و با هزینه مهندس ناصر پوراسد برگزار شد جمعی از مسئولین سابق و فعلی از جمله جواد جهانگیرزاده، محمد و روح الله حضرت پور، ابراهیم بازیان، محمد باقر طریقت،مرتضی پیری[…]حضور داشتند.

سخنران این مراسم حجت الاسلام والمسلمین ارجمند ضمن بیان واقعه عاشورا مردم را به ادامه راه ومنش عاشورا دعوت نموده ومشکلات فرهنگی امروز را دوربودن از فرهنگ عاشورا یی دانستند.

حجت الاسلام والمسلمین ارجمند با اشاره به اینکه جریان عاشورا میراث عظیمی برای آیندگان فراهم ساخته است ، گفت : عالم از اول خلقت تا پایان آن ، درگیر ماجرای عاشورا بوده و هست و اتفاق بزرگی که در عاشورا افتاد ، در ۱۰ روز خلاصه نمی شود .

حجت الاسلام و المسلمین ارجمند ، بلند همتی را، بزرگترین میراث سیّد الشهدا (ع) برای بشریت خوانده و گفت : امام حسین (ع) به مدد عزت نفس و بلند همتی ، علیرغم همه دشواری ها ، عالم را تحت تاثیر خود قرار داد.

وی با بیان اینکه عذرپذیری ، بزرگواری ، آبروداری و غیرت از جمله دیگر مواریث مهم واقعه عاشورا و امام حسین (ع) برای بشریت است گفت : امام حسین (ع) به ما آموخت که برای کسب درجات معنوی والا باید هزینه کرد ، ولو اینکه آن هزینه از خون و مال و جان انسان باشد .

وی افزود : بسته معنوی امام حسین (ع) همان تاکید مکرر آن حضرت بر اقامه نماز و توجه به دعا ، قرآن و استغفار بود و این بدان معناست که بدون توجه به این امور ، نمی توان به رشد معنوی رسید .

این استاد دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه ، با تاکید بر اینکه برای حسینی بودن تنها عزاداری و سوگواری کافی نیست گفت : برای حسینی بودن باید زندگی حسینی ایجاد کنیم و شرط آن عمل به سیره ائمه معصومین علیهم السلام است و عزاداری شهادت سیدالشهدا (ع) شرط لازم است، اما کافی نیست.

 

روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی مهندس ناصر پور اسد

نظرات
نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد

نظرسنجی
طراحی و اجرا :  آذرتاب عالم آرا